- Waktu Solat
- Kedah
- Padang Serai
Waktu Solat Padang Serai
Jumaat, 23 Oktober 2026· 12 Jamadilawal 1448H·Kedah, Malaysia
Oktober 2026
Padang Serai · JAKIM · Jadual waktu solat
| Tarikh | Subuh | Syuruk | Zohor | Asar | Maghrib | Isyak |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Kha20 R.akhir | 05:58 | 07:06 | 13:10 | 16:22 | 19:11 | 20:20 |
| 2 Jum21 | 05:58 | 07:06 | 13:10 | 16:22 | 19:11 | 20:20 |
| 3 Sab22 | 05:58 | 07:06 | 13:09 | 16:22 | 19:10 | 20:19 |
| 4 Ahd23 | 05:57 | 07:05 | 13:09 | 16:22 | 19:10 | 20:19 |
| 5 Isn24 | 05:57 | 07:05 | 13:09 | 16:22 | 19:09 | 20:18 |
| 6 Sel25 | 05:57 | 07:05 | 13:08 | 16:23 | 19:09 | 20:18 |
| 7 Rab26 | 05:57 | 07:05 | 13:08 | 16:23 | 19:08 | 20:18 |
| 8 Kha27 | 05:57 | 07:05 | 13:08 | 16:23 | 19:08 | 20:17 |
| 9 Jum28 | 05:56 | 07:05 | 13:08 | 16:23 | 19:07 | 20:17 |
| 10 Sab29 | 05:56 | 07:05 | 13:07 | 16:23 | 19:07 | 20:16 |
| 11 Ahd30 | 05:56 | 07:04 | 13:07 | 16:23 | 19:07 | 20:16 |
| 12 Isn1 J.awal | 05:56 | 07:04 | 13:07 | 16:23 | 19:06 | 20:16 |
| 13 Sel2 | 05:56 | 07:04 | 13:07 | 16:23 | 19:06 | 20:15 |
| 14 Rab3 | 05:56 | 07:04 | 13:06 | 16:23 | 19:05 | 20:15 |
| 15 Kha4 | 05:55 | 07:04 | 13:06 | 16:23 | 19:05 | 20:15 |
| 16 Jum5 | 05:55 | 07:04 | 13:06 | 16:23 | 19:05 | 20:14 |
| 17 Sab6 | 05:55 | 07:04 | 13:06 | 16:23 | 19:04 | 20:14 |
| 18 Ahd7 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:04 | 20:14 |
| 19 Isn8 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:04 | 20:14 |
| 20 Sel9 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:03 | 20:13 |
| 21 Rab10 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:03 | 20:13 |
| 22 Kha11 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:03 | 20:13 |
| 23 Jum12 | 05:55 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:03 | 20:13 |
| 24 Sab13 | 05:54 | 07:04 | 13:05 | 16:23 | 19:02 | 20:13 |
| 25 Ahd14 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:23 | 19:02 | 20:12 |
| 26 Isn15 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:23 | 19:02 | 20:12 |
| 27 Sel16 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:02 | 20:12 |
| 28 Rab17 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:01 | 20:12 |
| 29 Kha18 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:01 | 20:12 |
| 30 Jum19 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:01 | 20:12 |
| 31 Sab20 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:01 | 20:12 |
| 1 Ahd21 J.awal | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:01 | 20:12 |
| 2 Isn22 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:00 | 20:12 |
| 3 Sel23 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:00 | 20:12 |
| 4 Rab24 | 05:54 | 07:04 | 13:04 | 16:24 | 19:00 | 20:12 |
| 5 Kha25 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:24 | 19:00 | 20:12 |
| 6 Jum26 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:24 | 19:00 | 20:12 |
| 7 Sab27 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 8 Ahd28 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 9 Isn29 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 10 Sel30 | 05:54 | 07:05 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 11 Rab1 J.akhir | 05:55 | 07:06 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 12 Kha2 | 05:55 | 07:06 | 13:04 | 16:25 | 19:00 | 20:12 |
| 13 Jum3 | 05:55 | 07:06 | 13:05 | 16:26 | 19:00 | 20:12 |
| 14 Sab4 | 05:55 | 07:06 | 13:05 | 16:26 | 19:00 | 20:12 |
| 15 Ahd5 | 05:55 | 07:07 | 13:05 | 16:26 | 19:00 | 20:13 |
| 16 Isn6 | 05:55 | 07:07 | 13:05 | 16:26 | 19:00 | 20:13 |
| 17 Sel7 | 05:55 | 07:07 | 13:05 | 16:26 | 19:00 | 20:13 |
| 18 Rab8 | 05:56 | 07:07 | 13:05 | 16:27 | 19:00 | 20:13 |
| 19 Kha9 | 05:56 | 07:08 | 13:06 | 16:27 | 19:00 | 20:13 |
| 20 Jum10 | 05:56 | 07:08 | 13:06 | 16:27 | 19:01 | 20:14 |
| 21 Sab11 | 05:56 | 07:08 | 13:06 | 16:27 | 19:01 | 20:14 |
| 22 Ahd12 | 05:57 | 07:09 | 13:06 | 16:28 | 19:01 | 20:14 |
| 23 Isn13 | 05:57 | 07:09 | 13:07 | 16:28 | 19:01 | 20:14 |
| 24 Sel14 | 05:57 | 07:10 | 13:07 | 16:28 | 19:01 | 20:15 |
| 25 Rab15 | 05:57 | 07:10 | 13:07 | 16:29 | 19:01 | 20:15 |
| 26 Kha16 | 05:58 | 07:10 | 13:07 | 16:29 | 19:02 | 20:15 |
| 27 Jum17 | 05:58 | 07:11 | 13:08 | 16:29 | 19:02 | 20:16 |
| 28 Sab18 | 05:58 | 07:11 | 13:08 | 16:30 | 19:02 | 20:16 |
| 29 Ahd19 | 05:59 | 07:11 | 13:08 | 16:30 | 19:02 | 20:16 |
| 30 Isn20 | 05:59 | 07:12 | 13:09 | 16:30 | 19:03 | 20:17 |
Kaedah: JAKIM · Hijrah: Ummul Qura
Zon JAKIM: KDH05 — Bandar Baharu, Kulim
Tentang waktu solat Padang Serai
Hari ini siang di Padang Serai berlangsung 11 jam 59 minit, dari Syuruk hingga Maghrib. Hari paling panjang dalam setahun ialah 12 jam 27 minit (21 Jun), paling pendek 11 jam 49 minit (21 Disember).
Bulan ini Subuh paling awal pada 24 Oktober (05:54) dan paling lewat pada 3 Oktober (05:58). Waktu Maghrib antara 19:01 dan 19:11.
Di Padang Serai, waktu Subuh hari ini selama 69 minit dan tamat pada Syuruk 07:04.
Antara Asar 16:23 dan Maghrib 19:03 ialah waktu petang. Pengikut mazhab Hanafi memulakan Asar pada 17:22.
Selepas Maghrib ada 70 minit hingga Isyak. Bagi yang bertahajud, sepertiga malam terakhir malam ini bermula 02:17; tengah malam syarie 00:28.
Jumaat seterusnya 23 Oktober (Zohor 13:05). Sepanjang bulan ini Maghrib menjadi 10 minit lebih awal.
Matahari terbit 07:04; solat Isyraq dari kira-kira 07:24 dan Dhuha hingga sebelum Zohor.
Kampong Sidam terletak 3 km jauhnya dan Maghribnya 1 minit lebih awal daripada Padang Serai. Gunakan waktu bandar anda sendiri.
Waktu tempatan Padang Serai: UTC+08, tetap sepanjang tahun.
Arah kiblat dari Padang Serai ialah 291.5° dari utara benar (BBL), dan jarak ke Kaabah 6,758 km.
Padang Serai terletak di Kedah. Waktu dikira mengikut kaedah JAKIM (Jabatan Kemajuan Islam Malaysia): Subuh 18°, Isyak 18°, dengan ihtiyat dan pembundaran ke atas seperti jadual rasmi. Waktu zon JAKIM boleh berbeza seminit dua bagi bandar yang jauh dari titik rujukan zon. Waktu imsak hari ini 05:45, sepuluh minit sebelum Subuh. Ramadan 2027 dijangka bermula 8 Februari 2027, iaitu 108 hari lagi.
Bandar berdekatan
Soalan lazim
Pukul berapa Subuh di Padang Serai hari ini?
Subuh di Padang Serai masuk pada 05:55 hari ini dan tamat pada Syuruk, 07:04. Imsak 05:45.
Bila waktu berbuka puasa (Maghrib) di Padang Serai?
Maghrib hari ini pada 19:03, sejurus selepas matahari terbenam. Pada bulan Ramadan inilah waktu berbuka.
Kaedah apa yang digunakan di Malaysia?
Kami menggunakan kaedah JAKIM (Jabatan Kemajuan Islam Malaysia), sama seperti jadual rasmi. Anda boleh menukar kaedah dalam Tetapan.
Kenapa waktu masjid saya berbeza?
Masjid mungkin membundarkan waktu atau menambah ihtiyat. Perbezaan 1–3 minit adalah biasa. Gunakan “Padankan dengan masjid saya” dalam Tetapan. Waktu iqamah ditetapkan oleh setiap masjid.
Adakah halaman ini menjejak lokasi saya?
Tidak. Waktu dikira dalam pelayar anda. Jika anda tekan “Lokasi saya”, kedudukan anda digunakan sekali sahaja pada telefon untuk mencari bandar terdekat.
Waktu dikira secara astronomi mengikut kaedah rasmi setiap negara. Perbezaan kecil dengan masjid anda adalah biasa; ikutlah masjid tempatan.